Isı Geri Kazanım Cihazı - Eurovent A.Ş

Dünyanın havasını değiştiriyoruz.

EGK Serisi

Ürün Kartı

Kapasite Aralığı

1.000m³/h-5.000m³/h

Isı geri kazanım cihazı

Ürün Kataloğu

Teknik Döküman

Kullanım Klavuzu

Nasıl Çalıştırılır?

Seçim Yapın

Ürün Seçim Programı

ısı geri kazanım cihazı

Isı Geri Kazanım Cihazları

EGK Serisi ısı geri kazanım cihazı , mahal içerisinde kirlenmiş olan havayı dış ortama tahliye ederken yüksek verimli plakalı eşanjör sayesinde ısısının bir bölümünü dış ortamdan gelen taze havaya verir. Bunu yaparken taze hava ve egzost havası karışmadığından içeriye şartlandırılmış yüksek kaliteli  hava girmiş olur ve ısının bir bölümü geri kazanılmış olur buna ısı geri kazanım denir.

Bunu bir örnekle açıklamamız gerekirse yaz aylarında soğutulan ortamın tahliyesi yapılırken içeriye soğutmanın bir bölümü kazanılarak enerji verimliliği sağlanmış olur. Kış aylarında ise aynı şekilde ısıtılan ortamın hava tahliyesi sağlanırken ısıtılmış olan hava taze havaya ısısını vererek enerji maliyetleri düşürülmüş olur.

Egzost havasının ısısını taze havaya aktarabilme kabiliyetine ısı geri kazanım verimi denir Eurovent EGK Serisi cihazların verimleri %95 lere kadar çıkabilmektedir.

Isı Geri Kazanım Cihazları Kullanım Alanları

Taze hava ihtiyacının olduğu hemen heryerde kullanılarak enerjiden tasarruf edilmiş olur. Sıkça kullanılan yerler; alışveriş merkezleri , mağazalar , bankalar , hastaneler , endüstriyel depolar , havuzlar , büyük çaplı ofisler , tiyatro ve sinema gibi mahallerde tercih edilmektedir.

EGK Serisi Isı Geri Kazanım Cihazı Genel Özellikleri ve Farkı

EGK serisi üniteler genel itibariyle kaporta aksamları sıcak daldırma galvaniz çelikten imal edilmiş olup korozyona son derece dayanıklıdır. İçerisinde talebe göre radyal fan , direk mil tahrikli plug fan veya yüksek verimli sessiz EC fanlar kullanılır. Bu fanlar 3 devirlidir böylece düşük orta ve yüksek devirlerde kullanılmaya olanak sunar.

Ünite içerisinde ısı ve ses izolasyonunu sağlamak amacıyla kauçuk esaslı malzemeler ile yalıtım yapılmıştır. Havayı filtrelemek için elyaf esaslı G4 filtreler kullanılmaktadır.

Çapraz akış teknolojili çeşitli lamel aralıklarında , Alüminyum , Plastik , Polikarbon ve Plastik plakalı eşanjörler sayesinde %95'e varan verim elde edilmektedir.

[vc_row][vc_column][vc_separator style="shadow" border_width="10"][/vc_column][/vc_row]

Yorumlar

(Yorum)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Whatsapp Canlı Destek!
Bizimle yazışmak için aşağıdaki butonu tıklayınız.