Hücreli Aspiratör - Eurovent A.Ş

Dünyanın havasını değiştiriyoruz.

EHA Serisi

Ürün Kartı

Kapasite Aralığı

2.500m³/h-100.000m³/h

Hücreli Aspiratör

Ürün Kataloğu

Teknik Döküman

Kullanım Klavuzu

Nasıl Çalıştırılır?

Seçim Yapın

Ürün Seçim Programı

Hücreli AspiratörHücreli Aspiratörler

Standart olarak 12 farklı modelde üretilen ve hava debisi 2.500 m³/h ile 100.000 m³/h arasında değişen Eurovent hücreli aspiratör ler, bina içinde tahliye edilmesi gereken zararlı gazların dış ortama atılmasını sağlamaktadır. isteğe bağlı olarak G4 sınıfında kaba filtre veya metal yağ filtre hücreleri eklenebilir. Aspiratörün iç ortama çok yakın olduğu ve ses seviyesinin önem taşıdığı durumlarda susturucu hücresi ilave edilebilir.

Genel Özellikleri

Aspiratörler, fan, motor,  gövdeden oluşmaktadır.

Fan Bölümü

Aspiratördeki fan, sistemdeki basıncı yenerek havanın dış ortama atılmasını sağlamaktadır. Egzost havasının debisi ve sistemdeki toplam basınç düşümüne göre seçilen fanlar, direk tahrikli plug, sık veya seyrek kanatlı olabilir. Standart ürünlerde fan malzemesi galvaniz sacdır, ancak isteğe bağlı olarak boyalı veya paslanmaz sacdan da yapılabilir. Fanlar titreşimi iletmeyen esnek bağlantı elemanı ile gövdeye bağlanmaktadır.

Motor Blümü

Motorlar standart olarak üç fazlı olup, motor koruma sınıfı iP 55 izolasyon sınıfı ise F'dir. Standart ürünlerde tek hız kademesine sahip motorlar kullanılmakta iken istek üzerine iki hız kademeli motorlar da kullanılabilir. Ayrıca, motor hızı, firmamızca belirlenen frekans konvertörü ilavesi ile oransal olarak daha hassas kontrol edilebilir. istek üzerine motor hücre dışına alınabilmektedir.

Gövde Özellikleri

Hücreli  aspiratör lerin gövdesi, panel, profil, köşe parçası ve kaideden oluşmaktadır. Çift cidarlı olarak imal edilen panellerin kalınlığı 50  mm ve sac kalınlığı ise 0,80-1 mm dir.  Panellerin iç sacı standart olarak galvaniz, dış sacı ise korozyona dayanıklı fırınlanmış elektrostatik toz boyalı galvaniz sac olup, gerektiğinde iç sacı boyalı veya paslanmaz olarak imal edilebilir. izolasyon malzemesi, poliüretan, kaya yünü, cam yünü veya ısıpan olabilir. Profiller galvaniz üzeri statik boyalıdır, köşe parçalan ise plastik malzemedendir. Aspiratörün, galvaniz sac profillerden imal edilen kaidesi, cıvatalarla sabitlenmektedir.

Kayış kasnaklı modellerde fan ve motor kaidesi, galvaniz sac profillerden oluşmakta ve yaylı izolatörler vasıtası ile aspiratör gövdesine bağlanmaktadır. Fan motor takımında oluşan titreşimler izolatörler vasıtası ile absorbe edilmekte, özel gerdirme mekanizması sayesinde kayışların kolayca gerdirilmesi sağlanmaktadır.

Hava Giriş ve Çıkış Yönleri

Aspiratöre hava giriş ve çıkış yönleri, aspiratörün alnından, üstten, yan yüzeylerden veya alttan olabilir. Hava emiş ve Üfleme yönlerinin, imalattan önce belirlenmiş ve bildirilmiş olması gerekmektedir

[vc_row][vc_column][vc_separator style="shadow" border_width="10"][/vc_column][/vc_row]

Yorumlar

(Yorum)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Whatsapp Canlı Destek!
Bizimle yazışmak için aşağıdaki butonu tıklayınız.