Klima Santrali - Eurovent A.Ş

Dünyanın havasını değiştiriyoruz.

Klima Santrali

Klima santrali 2.500-100.000 m³/h aralığındaki debilerde hava miktarlarını şartlandırarak ortamda istenen nem ve sıcaklık dağılımını sağlamak üzere 8 farklı model ve boyutta tasarlanmıştır. İhtiyaca göre aşağıda belirtilen hücrelerin belirli bir sırada birleştirilmesi ile HVAC sistemlerinde esnek çözümler sağlanmaktadır.

Klima santralinin karkası özel çekilmiş alüminyum profillerin birbirlerine plastik veya alüminyum köşe parçaları ile birleştirilmesinden oluşmuştur. Paneller standart olarak çift cidarlı olup 1,0 + 0,50-0,60-0,80 mm kalınlığında galvaniz sacdan imal edilmektedir. Isı ve ses izolasyonu için standart olarak 50 mm cam yünü kullanılmaktadır. Standart panellerde, termal geçirgenlik (U), EN 1886’ya göre Class T4’dür.

İsteğe göre 50mm poliüretan ve 40-50mm taş yünü izolasyonlu klima santralı panel imalatı yapılmaktadır.50mm taş yünü izolasyonlu klima santralinde termal geçirgenlik EN 1886’ya göre Class T3 dür.

Klima Santralleri 3 ayrı yapıda üretilmektedir Standart Klima Santralleri
Hijyenik Klima Santralleri Dış Ortam Klima Santralleri

Standart Klima Santralleri, çelik profillerin, plastik köşe parçaları ile birleştirilip, 50mm cam yünü çift cidarlı galvaniz sac panellerin civata veya perçin ile profillere tespit edilmesi ile oluşmuştur.

Hijyenik Klima Santrali , alüminyum profillerin alüminyum köşe parçaları ile birleştirilip, 50mm taş yünü çift cidarlı, dış cidarı PVC boyalı, iç cidarı paslanmaz çelik sac panellerin, hijyenik bağlantı elemanları ile profillere sabitlenmesi ile oluşmuştur.

Dış Ortam Klima Santralleri, korozyon ve dış ortam etkilerinden korunacak şekilde santral içinde ve dışında özel korozyon koruma boyaları kullanılarak üretilmektedir.

Taşıyıcı Ayaklar

Taşıyıcı ayaklar DKP sacdan mamul olup  yüksek dayanımlı boya ile özel olarak boyanmaktadır. Ayaklar üzerinde 35mm çapında kaldırma delikleri bulunmaktadır.

Ayak yüksekliği;
Standart klima santrallerinde 50.000m³/h dahil 80mm , 50.000m³/h ve üstü tiplerde 100 mm dir. Hijyenik ve Dış Ortam klima santrallerinde
150 mm dir.

Klima Santrali Hücreleri

 • Aspiratör
 • Egzost
 • Karışım ve Filtre
 • Torba Filtre
 • Isıtıcı
 • Soğutucu
 • Son Isıtıcı
 • Sulu Nemlendirici,Buharlı Nemlendirici
 • Vantilator
 • Difüzör
 • Susturucu
 • Mini Pleated Filtre
 • Isı Geri Kazanım

Standart ve opsiyonel özelliklere göre yukarıda ki özellikler klima santrallerinde değişiklik gösterebilir.

Egzost

Karışım ve Filtre Torba Filtre Isıtıcı
Soğutucu Son Isıtıcı
Sulu Nemlendirici,Buharlı Nemlendirici Vantilator
Difüzör Susturucu
Mini Pleated Filtre Isı Geri Kazanım

Filtreler:

Filtre hücreleri, filtrelerin kolay montaj ve demontaj yapılmasını sağlayacak şekilde dizayn edilmiştir. Aşağıdaki tiplerde filtreler kullanılmaktadır.

Ön filtre

Standart olarak ‘’V’’düzeninde yerleştirilmiş EU3 ve EU4 sınıfında sentetik elyaf filtreler kullanılmaktadır. EU 3 Filtreler için 5400 m³/(h.m²) kapasite limiti vardır.

Torba Filtreler Sentetik torba filtreler

EU5,EU6,EU7 ve EU9 sınıfında, galvaniz sac çerçeveli ve yüksek toz tutma özelliğine sahiptir.
Torba filtreler için maksimum müsade edilen hava debileri torba uzunluklarına ve cep sayılarına göre değişmektedir.Klima santralinin debisine göre filtrelerin torba uzunlukları ve cep sayıları tespit edilmektedir.

Mini Pleated Filtre

EU4,EU5,EU6,EU7,EU9 kalitesinde olup EU 7 ve EU 9 son filtre hücresinde, özellikle Hijyenik klima santrallerinde kullanılır.

Isıtma Ve Soğutma Serpantinleri

Isıtıcı ve soğutucu serpantinler bakır boru alüminyum kanatlı veya isteğe göre çelik boru çelik kanatlıdır. Isıtıcı serpantinlerin sıcak sulu, buharlı, kızgın sulu, elektrikli ısıtıcılı tipleri, soğutucu serpantinlerin soğuk sulu ve DX (direkt expansion) tipleri mevcuttur.

Bütün soğutucu serpantin hücrelerine, yoğuşan suyu toplamak için yoğuşma tavası ve drenaj borusu monte edilmektedir. Yoğuşan suyun havaya karışmasını önlemek için soğutucu serpantinden sonra galvaniz kanatlı sepe-ratörler (eliminatör) kullanılmaktadır.

Damperler

Hava akışının ayarlanması, debi ve basını kontrol etmek için i kullanılan hava damperleri paralel tiptedir. Alüminyum kanatlı profiller hava akımına en az direnci gösterir aerofil özelliktedir. Hava kaçaklarını önlemek için kanatların üzerinde contalar vardır. Damper çerçevesi flaşlıdır ve kanal bağlantısı için hazırlanmış delikler mevcuttur.

Isı Geri Kazanımı

Mahalde ki kirli gazları egzost ederken ısıyı kazanmak için aşağıda ki ısı geri kazanım tipleri kullanılır.

Plakalı Isı Geri Kazanım Hücresi

Alüminyum veya selülozik plakalardan oluşan plakalı eşanjör iki devreli olup yüksek ısı transferi katsayısı ve geniş yüzey alanı sayesinde klima santrali ne alınan taze hava ile dışarı tahliye edilen egzost havası arasında etkili bir ısı transferi meydana gelmektedir.

Rotorlu Tip Isı Geri Kazanım Hücresi

İstenilen ısı geri kazanım verimi daha çok önem arz ediyorsa egzost havası hassas devirlerde dönen bir rotorlu eşanjörden geçirilerek rotorun bir kısmının ısıtılması veya soğutulması sağlanır. Küçük gözenekli rotorun bu kısmı taze hava giriş kısmına geldiğinde içeri giren havayı ısıtır veya soğutur.

Fanlar

Klima santralleri nde kullanılan aspiratör ve vantilatörler statik ve dinamik açıdan balansları alınmış olup akışı en iyi şekilde yönlendirmek için tasarlanmıştır. Klima santrallerinde genel olarak direk tahrikli plug fanlar kullanılmaktadır fakat hava kanalı sistem tasarımına göre sık kanatlı kayış kasnak aktarmalı radyal tip fanlar veya yüksek verimli EC fanlarda kullanılmaktadır.

Nemlendiriciler

Aşağıdaki nemlendirici tiplerini seçmek mümkündür.

Buharlı Nemlendirici

Normal şebeke suyundan buhar üretilmektedir.Buhar silindiri, daldırma elektrodlar, paslanmaz buhar distribütörü ve mikroproses kontrolü standarttır.

Yıkayıcılı Tip Nemlendirici

Havuz, boru donanımı, fıskiyeler, pompa ve seperatörden oluşmaktadır. Fıskiyelerden su püskürtülerek atomize edilmekte böylece hücre içinden geçen hava nemlenmektedir.

Susturucu

Gerekli ses tutma kapasitesini sağlayacak özellikte kulislerden oluşurlar.
Kulisler galvaniz paneller içine camyünü, camtülü ve perfore sac konularak imal edilirler. Cihaz seçimleri bilgisayar proğramı ile yapılmaktadır. Hijyenik klima santralleri için hijyenik tip susturucular imal edilmektedir.

[vc_row][vc_column][vc_separator style="shadow" border_width="10"][/vc_column][/vc_row]

FLOW Serisi

Ürün Kartı

Klima Santrali

Kapasite Aralığı

2.500m³/h-100.000m³/h

Ürün Kataloğu

Teknik Döküman

Kullanım Klavuzu

Nasıl Çalıştırılır?

Seçim Yapın

Ürün Seçim Programı

Yorumlar

(Yorum)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbeti Başlat
1
Whatsapp Canlı Destek!
Bizimle yazışmak için aşağıdaki butonu tıklayınız.